кадър Нова телевизия
Редактор: Веселин Златков
Според експертът по сигурност Тихомир Безлов, след днешното посещение на ръководителя на Офиса за координиране на санкциите в Държавния департамент на САЩ Джим О`Брайън, на България е предложен избор. Той е или да предприемем стъпки към промени в борбата с корупцията, или американските институции да продължат да налагат санкции по “Магнитски” на български граждани. Безлов коментира, че хубавото в случая е, че поне САЩ са директни в изразяването на позицията си.
Експертът прогнозира, че партиите ще са склонни да се споразумеят по атникорупционното законодателство. Безлов обясни, че проблемът е, че в последната българска Конституция е създадена свръхсилната институция главен прокурор. “Понякога той е по-силен от министър-председателя”, обясни той. Друг проблем е, че прокуратурата има почти военизирана структура, добави експертът.
Безлов подчерта също, че в заключение Джим О`Брайън е казал, че България няма да си реши проблема с промяната на един закон. Въпросът е не само в законите, а в прилагането им, допълни експертът в “Пресечна точка” по Нова телевизия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Гарванът" - новият дрон-камикадзе на Турция, поразяващ цели на 1000 км с абсолютна точност
Дата: 06/05, 17:10
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 17:10
Откриха тялото на издирваната 46-годишна Кремена от Разград
Дата: 06/05, 16:591 Коментар
ЦИК започва прием на документи за частичните местни избори
Дата: 06/05, 16:54
Бойко Ноев: България е сред първите в НАТО по военнослужещи на глава от населението
Дата: 06/05, 16:502 Коментара