Събориха Замъка на Кабакум, вдигат 6-етажна жилищна сграда


16/02/2023, 09:45

Кадър Гугъл мапс

Местни жители са притеснени от мащабното строителство толкова близо до плажа

Така нареченият „замък“ на първа линия до плаж Кабакум край Варна вече е в историята, предаде БНР.

Години наред окаяният обект беше посочван от варненци и гости на града като изключително лош пример – изоставена мащабна постройка на първа линия. В началото на ноември миналата година тя е срината, а на 20 декември започва нов строеж. Това става по силата на протокол за разрешение от 24 март 2011 година, съобщиха за Радио Варна от район „Приморски“.

Слушатели на радиото, които са сигнализирали за новия строеж, казват, че са притеснени от мащабното строителство толкова близо до плажа.

Информационна табела посочва какво ще изникне скоро тук - шестетажна жилищна сграда. Собственик и инвеститор е варненското дружество „Алтерон” АДСИЦ. Строежът е от четвърта категория, което означава жилищни и смесени сгради със средно застрояване. Разгърнатата застроена площ е над 3500 кв. метра.

По повод изразените от слушателите притеснения във връзка с изграждането на канализация, от район „Приморски” посочват още в отговора си дорадиото, че отпадните води ще се заустват в съществуваща напорна канализация. Това е според съгласуван от ВиК - Варна проект от 6 октомври миналата година след проектиране и изграждане на напорно сградно канализационно отклонение. От районното кметство допълват, че са направили проверка на място, при която е установено, че строителната площадка отговаря на изискванията – сложена е метална ограда, има и информационна табела. Очаква се строителните работи да продължат две години.

Както е известно, при всяко ново строителство се прави инженерно-геоложко проучване, което разкрива точно какво се крие в дълбочина на парцела. Когато съответните показатели - вид и качество на почвата, наличие на вода и други важни особености на мястото са известни, може да се избегнат по-късно възможни повреди на сградата поради неподходяща основа. Не е забравено, че през зимата на 1997 г. в местността Кабакум бяха разрушени повече от 100 сгради на площ от 200 дка заради свлачищни процеси... Естествено е безпокойството в хората да е живо.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Меси за Кристиано Роналдо: Връзката ни винаги е била добра и уважителна
Дата: 08/05, 23:40

Зеленски издаде указ: Разрешавам провеждането на парад в Москва на 9 май
Дата: 08/05, 23:36

Путин: Всички са добре дошли по случай Деня на победата
Дата: 08/05, 23:35

Сър Дейвид Атънбъро навърши 100 години и още снима филми
Дата: 08/05, 23:28

Джокович се завърна след два месеца отсъствие и отпадна тежко в Рим
Дата: 08/05, 23:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия