Редактор: Юлия Георгиева
кадър Нова тв
Очакваме от януари следващата година минималбната работна заплата да е 900-1000 лева, ако се запази текстът в Кодекса на труда, според който минималната заплата трябва да е 50% от средната за страната. Работодателите искат да атакуват текста.
Това коментира пред Нова тв Ваня Григорова.
Ние също имаме претенции към този текст, защото депутатите го заковаха точно на 50%. Нито евродирективата казва, че трябва да се закове на точно определен размер, нито международните организации на труда казват, че това трябва да се случва извън разговорите между синдикатите и правителството, обясни тя.
Те като го пишат 50%, напрактика ликвидират социалния диалог със синдикатите. Просто изчисляват и определят каква да е минималната заплата, уточни Григорова.
В момента имаме работна група с участгието на синдикати, работодатели и правителство, която да изработи правила, по които да се определя минималната заплата. Тепърва започваме тези разговори, обясни тя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сирийският президент извърши промени в правителството и уволни брат си
Дата: 10/05, 07:29
Скандал в българска църква в Одрин - митрополит настоява за литургия на гръцки език
Дата: 10/05, 07:17
Всички пътници на засегнатия от хантавирус кораб се смятат за високорискови контактни лица
Дата: 10/05, 07:11
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 07:10
София посреща финала на третия етап от Giro d’Italia с мащабни промени в движението
Дата: 10/05, 07:04