Снимка: Булфото
Добра новина за тези варненци и туристите, които обичат да се наслаждават на хубави гледки по време на разходките в града.
Зоната за отдих и местата за сядане около градинката със Слънчевия часовник на входа на Морската градина ще бъдат обновени до седмици. Това каза за Moreto.net шефът на общинското предприятие „Управление на проекти и озеленяване“ Стоян Аргиров.
Вече пристигат първите дървени материали, предстои обработката и поставянето им. Кътът за сядане около часовника е компрометиран както заради вандалски прояви, така и под влиянието на метеорологичните условия. До обновяването се стига след подадени сигнали за състоянието му.
Съвсем скоро предстои и да започне подмяна и ремонт на счупените пейки в Морската градина. От предприятието се надяват при наличен общински бюджет да има възможност за закупуване на допълнителни пейки за историческото ядро на парка.
Аргиров сподели, че вандалските прояви в Морската градина не стихват. Такива освен срещу пейките има и срещу кошчетата за боклук, тоалетните. Биват ритани, чупени, изрисувани със спрей.
Пейки са намирани захвърлени по скатовете. Преди време се е наложило да бъдат вадени 7 – 8 от шадравана до Морското казино.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия
Дата: 09/05, 16:52
Автомобил излезе от пътя близо до мястото, на което загина Сияна
Дата: 09/05, 16:42
Издирват 49 бивши работници на "Химко", за да си получат заплатите
Дата: 09/05, 16:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 16:30
Александър Николов ще играе за иранския Фулад Сирджан на финалите за азиатската Шампионска лига
Дата: 09/05, 16:21