Булфото
Цените на храните се увеличиха значително през 2022 г. в страните от Европейския съюз, а яйцата са един от продукти, поскъпнали най-значително, отбелязва Евростат.
Данните на статистическата служба на ЕС показват, че в началото на тази година цените на яйцата се повишават средно с 30 на сто в сравнение с януари 2022 г. Тогава те са били със 7 на сто по-високи от януари 2021 г., предаде Трибюн.
България е на четвърто място сред страните от Евросъюза, в които през януари 2023 г. яйцата поскъпват най-много спрямо първия месец на предходната година (+72,4 на сто, по предварителни данни).
Най-висок ценови ръст при яйцата е отчетен в Чехия (+85 на сто), следвана от Унгария (+80 на сто) и Словакия (+79 на сто).
На другия полюс са Германия и Люксембург (по +18 на сто), и Австрия (+19 на сто), в които годишното поскъпване на яйцата, макар и да е най-малко сред страните от ЕС, също е съществено, отбелязва Евростат.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп обяви 3 дни примирие между Русия и Украйна
Дата: 08/05, 22:05
Над 4000 антични предмета са иззети при спецоперация на ГДБОП и ДАНС, задържани са четирима
Дата: 08/05, 21:57
Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40
Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36
Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29