снимка: Булфото
На места в страната краставиците удариха по 7-8 лева на килограм. До 10 дни в една от най-големите оранжерии в Хасковска област вече ще берат първите български краставици, които ще бъдат на пазара.
„Себестойността на краставицата става все по-голяма за производителите и няма как да излиза на ниски цени. За да имаме някаква възвращаемост и да останем на повърхността, първите краставици ще излязат на около 4 лева на килограм. Зеленчукът е отоплян. По това време на годината българската краставица винаги е била по 3-4 лева, сега обаче вече всички по веригата имат доста големи разходи. При нас най-големите са за енергия и торове, те скочиха страшно много“, коментира в ефира на bTV Мария Алексиева, производител.
„В Гърция действат други механизми за подпомагане. Държавата ги е подсигурила като производители и ги стимулира да произвеждат и да изнасят“, посочи още тя.
В оранжерията много често звучи класическа музика – нов метод за отглеждане на зеленчуците.
Мария Алексиева посочи, че хидропонните оранжерии няма да бъдат подпомогнати от държавното финансиране за земеделските производители.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Във Варна стартира Световната купа
Дата: 07/05, 10:47
Спартак: Възмутени сме от поведението на президента на Добруджа
Дата: 07/05, 10:43
Светослав Бенчев: Ако Ормузкият проток не бъде отворен има риск от до 150 долара за барел и реален недостиг на петрол
Дата: 07/05, 10:32
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 10:20
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 10:20