Снимка Pixabay
В понеделник ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Максималните температури ще са между 11° и 16°, в София - около 11°. Това сочи прогнозата на НИМХ, цитирана от БТА.
Над Черноморието ще бъде слънчево и почти тихо. След обяд ще се появи слаб североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 10° и 12°, температурата на морската вода е 8° - 9°. Вълнението на морето ще бъде 2 - 3 бала.
Над планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен североизточен, по високите и открити части - до силен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 4°, на 2000 метра - около минус 1°.
Във вторник ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб вятър с южна компонента. Минималните температури ще се задържат без съществена промяна - между минус 3° и 2°, а дневните ще се повишат и максималните ще са между 15° и 20°.
В сряда облачността ще се увеличи и от запад ще започнат валежи от дъжд. Температурите в по-голямата част от страната ще са все още високи, максималните - между 12° и 17°, но по-късно през деня, с ориентиране на вятъра от северозапад, ще застудява. До вечерта ще завали и в източните райони.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Премиерът: Първото заседание на новото правителство ще е още днес
Дата: 08/05, 12:45
Иван Бакалов: Радев може да свърши като Виденов
Дата: 08/05, 12:25
Социолог: ГЕРБ и ДПС са по-меката опозиция. Това е опит да пресекат реваншистки устрем
Дата: 08/05, 12:18
Гюров предаде властта на Румен Радев, завеща му и специална папка
Дата: 08/05, 12:15
Фалшиви съобщения за глоби от КАТ крадат пари и лични данни
Дата: 08/05, 12:041 Коментар