Редактор: Юлия Георгиева
кадър Нова нюз
Техническото осигуряване на изборите е задължение на общините, смята ЦИК.
В новият текст за изборите думата "кабина" е заменена с думата "параван", но само толкова. Никой не казва какъв да бъде този параван като размер, като вид, има различни видове паравани.
Това коментира пред Нова нюз Красимир Иванов, дирекция "АПИО" - Монтана.
Общо взето общинските администрации сме оставени всеки сам да си решава и се получава така, както чете дявола Евангелието. Някой просто трябва да излезе и да каже какво правим по темата. Така ли остават нещата, всеки сам ли ще си прави интерпретации по темата. Защото рискуваме 265 общини да имат 265 различни виждания, коментира той.
Предложението на ЦИК бе да се осигурят централизирано параваните - еднакви за всички, коментира на свой ред председателят на Изборната комисия Росица Матева.
Такова предложение изпратихме до администрацията на МС, но отговорът беше, че не е необходимо да се извършва това централизирано. Параваните за гласуване ще се осигурят, както досега, а именно - общините сами се оправят, допълни тя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Скромен парад предстои в Москва, примирието с Украйна влезе в сила
Дата: 09/05, 08:40
Абитуриентката Савина за разходите по бала: Мамо, това са две нови коли!
Дата: 09/05, 08:27
Лукашенко: Всички държави да съхранят наследството на 9 май в името на едно щастливо бъдеще
Дата: 09/05, 08:12
Варна отбелязва Деня на Европа - 9 май
Дата: 09/05, 08:011 Коментар