Владислав Панев и Тома Биков не се скараха за бюджетния дефицит


29/03/2023, 16:31

Редактор: Виолета Николаева

Владислав Панев от ПП - ДБ и Тома Биков от ГЕРБ дебатираха за бюджетния дефицит в предаването "Пресечна точка" по Нова тв. 

"Ако финансовото министерство си събира приходите както миналата година беше, мисля, че сегашният бюджет няма да е със 7% дефицит, а с много по-нисък. 
Бяхме сформирали някакво мнозинство, което успя да спре най-големите постъпателни предложения за вдигане на разходите и съм убеден, че в следващия парламент ще направим същото, стига да има малко по-стабилна политическа обстановка, ще се сформира парламентарно мнозинство, което да формира разходите и бюджетния дефицит в малко по-нормални нива. Най-важното е да се оттласнат реформите и в регулаторите. Това би осигурило успех и просперитет, България има голям потенциал." - коментира Владислав Панев.  

"Миналата година бяха събрани по-малко приходи въпреки инфлацията, което беше добре. Основата е реализирането на публичните финанси в много бърз порядък от време. Той не е от няколко месеца, най-вероятно ще продължи няколко години, за да се върнем в една стабилна позиция. Това ще ни даде възможност да решаваме и по-нататъшни проблеми. Сега Българската държава живее ден за ден, това е институционална деградация." - допълни Тома Биков.  

"Значи имате обща цел за бюджетния дефицит", обобщи водещият на "Пресечна точка" Михаил Дюзев. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп не изключва възможността да изпрати делегация в Москва за преговори за войната в Украйна
Дата: 09/05, 18:51

Черно море победи Ботев (Пд) във Варна, прекъснаха мача
Дата: 09/05, 18:40

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 18:30

Мария Тодорова: Дневният ред на парламента ще се задава от нуждите на обществото
Дата: 09/05, 18:28

Внасят законопроект за овладяването на цените на земеделската продукция
Дата: 09/05, 18:19

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия