Общо осем лица са задържани за бомбените заплахи в училищата


01/04/2023, 18:57

Снимка: Булфото

Главният секретар на МВР Петър Тодоров обяви, че общо осем лица са задържани за бомбените заплахи в училищата. Днес в Пловдив има трима арестувани, като двама от тях са непълнолетни, пише Novini.bg.

По думите на Петър Тодоров е установено, че момчетата от сряда насам са пуснали множество имейли до различни институции и училища със заплашително съдържание. В 6 РУ в града има и трети задържан за заплашително съобщение към училище в Пловдив. Мъжът е пълнолетен и криминално проявен, обясни главният секретар на МВР.

„Освен задържаните двама 17-годишни в София вчера, има още три случая в страната, обикновено са непълнолетни лица. Общо 8 лица са задържани", каза Петър Тодоров.  

По случая с двамата непълнолетни от Пловдив досега разследването сочи, че на 31 март 2023 г. до няколко публични имейл адреса и до имейла на ГДБОП са изпратени съобщения за поставени взривни устройства във всички училища в Пловдив, Ямбол, София и Бургас, предава Нова телевизия. 

Изискани са данни от английска компания, от чиито сървъри е изпратен заплашителния мейл. Установено, е че пощенската кутия е създадена няколко часа преди изпращането на мейла.

Днес следобед спецполицаите първо задържаха единия 16-годишен младеж, а малко по-късно е задържан и неговият приятел, с който са пращали мейла и са създали Телеграм канал.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг
Дата: 09/05, 14:40

Министър Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 09/05, 14:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 14:28

Без денонощна аптека във Видин
Дата: 09/05, 14:20

Производителите искат закон за кооперирането
Дата: 09/05, 14:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия