Снимка: Булфото
За инцидент с балон с хелий съобщава майка от София. По думите й, синът й е с изгаряния.
Ето какво пише Яница във Facebook:
"Ще разкажа за един инцидент с цел да предпазя максимално много хора от сходен такъв. На 23.03.2023г. от Парк Овча Купел беше закупен балон, пълен с хелий от търговец, ситуиран до табелата на парка до североизточния му край. На 28.03.2023 г. докато децата ми си играеха с балона в дома ни, същият се спука и се самовъзпламени. В резултат синът ми е с изгаряния в областта на главата - нос, бузи, устни, обгорени вежди, мигли и коса, както и с възпаление на очите и само това, че носи очила спасиха зрението му.
Подадени са жалби към КЗП и полицията. Извадено е и съдебно медицинско удостоверение.
С настоящето не целя публичност на инцидента, а искам да информирам максимално много хора за опасностите, които крие един на пръв поглед абсолютно безопасен продукт, предназначен за деца, с цел предотвратяването на сходни инциденти."
Някои от коментарите гласят, че все по-често тези балони се пълнят с водород, а не с хелий. Водородът се възпламенява изключително лесно и е опасен".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 04:30
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00