Пиксабей
От другата седмица ни очаква сериозно застудяване за април, студен арктичен въздух ще започне да навлиза в неделя срещу понеделник. Това може да попари доста от растенията“, каза климатологът Симеон Матев, предаде Нова Варна.
Той добави, че най-голяма опасност има за овощните видове, които са прецъфтели. „Очакванията са вторник, сряда и четвъртък на места температурите да паднат под минус 5 градуса, а за тези цъфтящи видове критична температура е минус 2. На места се чакат и снеговалежи. В Предбалкана може да има малко сняг. В Рила, Пирин и Западни Родопи ще има 20-30 см нова снежна покривка“, каза още климатологът.
По думите му зимният сезон сезона се е развил доста неблагоприятно за любителите на зимни спортове. „Декември започна добре, но март попари доста скиори, защото естествената снежна покривка се постопи. Наблюдаваме, че малко по-рано се затварят някои курорти. Банско и Пампорово ще работят и за Великден.
За Великденските празници се очаква да има 25 градуса и слънце. Другата неделя климатологът прогнозира осезаемо затопляне.
А за лятото той обясни, че се очаква да е по-топло от обичайното.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Земетресение от 5.3 по Рихтер в Таджикистан
Дата: 08/01, 21:24
Министерство на енергетиката: Няма населени места без ток
Дата: 08/01, 21:19
Продавачка: Хората правят сметка 1 евро и дават банкнота от 100 лева
Дата: 08/01, 21:17
Почина Андрей Пръмов
Дата: 08/01, 21:12
Тенденции в уеб дизайна и изработката на сайтове и онлайн магазини през 2026 година
Дата: 08/01, 21:10