Катерушка премаза пръст на дете в Пловдив


23/04/2023, 21:20

Снимка Pixabay

Инцидент още преди откриването на детска площадка: 1-годишно е с премазан пръст след игра на детска площадка в Пловдив.

Пловдивчанин, цитиран от Plovdiv24.bg,  разказа за ужасен инцидент на детска площадка, която предстои да бъде официално открита утре. Преди няколко дни на едно от съоръженията дете на 1 годинка е затиснало пръстчето си. Ето сигнала на нашия читател:

Здравейте,

В гр. Пловдив, бул.Дунав 186, на 17.4.2023, стана инцидент с малко дете на детска площадка, което има вероятност да загуби пръстчето си. Причината е, че вратите на детската площадка НЕ отговарят на чл.12(2) от НАРЕДБА № 1 ОТ 12 ЯНУАРИ 2009 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА УСТРОЙСТВОТО И БЕЗОПАСНОСТТА НА ПЛОЩАДКИТЕ ЗА ИГРА

Според наредбата разстоянието между подвижната част на вратата и рамката трябва да е 12 мм във всяко едно положение на вратата. На проблемната площадка това не е така - при отворено положение вратата се опира плътно до рамката. Последствието е, че детско пръстче беше буквално премазано като в менгеме. 

Информирах общината по ел.поща (виж препратения по-долу мейл и снимки) и получих входящ номер по имейл. За съжаление седмица по-късно няма реакция, а общината обявява с плакати, че на 24.4.2023 в 17:30 ч, кметът ще прави тържество, за да открие площадката, която не отговаря на изискванията за безопасност. Моля за гласност!

Благодаря

ПС! С този сигнал не се търси политически или личен ПР. Просто площадката е пълна с деца ежедневно и може и друго дете да пострада.

В обясненията, които мъжът допълва:

Вратата се завърта на около 200 градуса, т.е. навътре и навън до положение, в което опира плътно на жълтата колона и понататъшното й движение става невъзможно. Точно там, като в менгеме, на детенцето на около 1 г, му беше премазано пръстчето.

Детето беше с майка си, имаше други деца, които тичат наоколо. Вероятно пострадалото дете се е подпряло на жълтата колона докато същевременно червената врата се е отворила прекалено много, може би от някое от децата, и е притиснала пръста на детето. Със същия "успех" може и по-голямо дете или дори възрастен човек да пострада, дори да се осакати. Да се надяваме, че пръстът на пострадалото дете ще бъде спасен, след като на линейкати ѝ отне да дойде повече 20 мин (без включена сигнализация!!!)

Считам, че трябва да се предприеме незабавно конструктивна корекция както на тази конкретна врата така и на ВСИЧКИ подобни площадки в града (защото от този "модел" се виждат на не едно място в града), така щото подобни инциденти да са невъзможни.

Това е проблем, който НЕ може да чака бюрократщина - считам че трябва моментална реакция от страна на община Пловдив, за да не пострадат и други деца. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38

СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26

Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10

Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия