Отпада един час гратис в градския транспорт на София заради объркване на пътници


24/04/2023, 09:06

кадри bTV

Редактор: Веселин Златков

Интересен казус за картите в градския транспорт в столицата показа bTV. Гражданка се оплака, че при валидирането на картата си, на екрана се изписало, че е валидна до 20 април. Оказало се обаче, че на същата дата сутринта, картата на потърпевшата Ирена Добрева се оказала изтекла. Това станало ясно при проверка от контрольор. Той все пак не я глобил, но пък Добрева решила да разбере защо на устройството се изписва едно, а на практика се отчита друго.

Представител на Центъра за градска мобилност в София обясни случая с думите, че това се прави в полза на пътниците. Разликата идвала от това, че в картата се отчита тя да е валидна до 1 часа на следващото денонощие, а не до секунда до изтичането на датата, до която е издадена. Това е за да може да се ползва и нощен градски транспорт. На другата сутрин обаче картата е на практика невалидна.

Владимир Лазаров от ЦГМ коментира, че има и други сигнали от граждане за същото разминаване, но пък има и граждани, които са схванали за какво става въпрос и допълнителния гратис час се оказва полезна и удобна мярка за тях. Заради объркването на гражданите обаче той ще бъде премахнат, заяви той. Така вече картите ще показват, че са валидни точно до изтичането на денонощието, за което са заредени. Веднага след това пътуващите ще се глобяват.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Авария оставя без вода днес абонати във Варна
Дата: 10/05, 10:18

Цончо Ганев: Хората повярваха, че Радев ще реализира политиките на "Възраждане"
Дата: 10/05, 10:14

Проф. Дейвид Шулц: Тръмп търси "нов Орбан" в Европа, за да разбие консенсуса в ЕС
Дата: 10/05, 10:10

Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04

Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на тридневното примирие
Дата: 10/05, 09:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия