кадър Нова тв
14-годишното момче, задържано за убийството в Слънчев бряг, е познато на полицията. Вече има образувано срещу него досъдебно производство за грабеж, както и за кражба. Това обявиха на брифинг разследващите в Бургас.
Жертвата и македонецът не се познавали. „Осъществили са контакт на улицата. Според данните е имало някаква уговорка за интимен контакт. Придвижили са се до мястото на престъплението. Жертвата е умъртвена чрез удари с кол”, каза директорът на полицията в Бургас Калоян Калоянов.
Другият възможен мотив за престъплението е ограбване на жертвата. „Липсват 1800 лв. Установено е, че с част от тях е изкупен залог в заложна къща. С останалата част извършителят си е купил вещи за себе си”, допълни той, цитиран от Нова тв.
Непълнолетният е привлечен в качеството му на обвиняем. Грози го максимално наказание до пет години лишаване от свобода. „Посочил е, че е поканен от македонския гражданин да правят секс”, коментира наблюдаващият прокурор Иван Кирков.
„Отишли са в съответната горичка, но впоследствие момчето се е отказало от тази уговорка. Жертвата го е дръпнала и той, в своя защита, е взел кола и я е ударил няколко по главата и си е отишъл. Спестява информацията, че е взел парите”, уточни прокурорът.
Момчето е от семейство с нисък социален статус. Родителите му се препитават от обща работа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 11:50
НОИ: С 9,8% повече са разходите за пенсии за година
Дата: 11/05, 11:41
Бензинът в България поскъпна, дизелът - поевтинява
Дата: 11/05, 11:32
Уроци по история на българския език ще подпомогнат обучението по правопис
Дата: 11/05, 11:26
Приключва първият етап на косене във варненския район "Приморски", вторият започва този месец
Дата: 11/05, 11:15