Кирил Петков: Номинираме акад. Николай Денков за премиер


02/05/2023, 11:15

Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова нюз

Най-важният принцип, върху който сме направили нашето предложение за проекто-кабинет на ПП-ДБ е, най-после да започнем да решаваме проблемите на хората. Имаме ясна законодателна програма, правим и управленска програма. 

Това обяви Кирил Петков. 

Вторият принцип - обещанията преди изборите да бъдат спазвани след изборите. Ние нямаме право да подменим вота на 620 000 граждани, ето защо не можем да подкрепим първия мандат или да имаме съвместен състав. Третият принцип - водеща е експертността. Ето защо нашата коалиция номинира акад. Николай Денков за премиер. Той е в ТОП на всички учени в неговата област в света и за мен е гордост, че може ние да предложим такъв човек да води България, коментира Петков. 

В състава на кабинета е и проф. Тагарев, един от големите експерти в сферата на сигурността. Проф. Хинков - един от най-добрите експерти в сферата на здравеопазването. Проф. Даскалов - в сферата на земеделието. Проф. Петрова - в сферата на образованието, посочи той.

Осъзнаваме колко е сложна политическата ситуация. Затова нито аз, нито Христо Иванов, нито Атанас Атанасов, нито Владислав Панев сме част от предложението за този Министерски съвет. Истинското разделение на властите е между изпълнителната власт и българския парламент в парламентарна република. Затова ние сме готови да не оглавяваме голяма част от парламентарните комисии, за да може парламента да има твърд и ясен контрол върху такова правителство на малцинството, посочи Петков. 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Без вода днес във Варна и региона
Дата: 07/05, 09:47

Депутатите отхвърлиха създаването на комисии за имуществото на Пеевски и влиянието на Прокопиев
Дата: 07/05, 09:43

Инж. Кирил Ангелов: Имало е сигнали за развитие на свлачищен процес, но не са наблюдавани
Дата: 07/05, 09:29

Празник е! Днес водата може да бъде лечебна
Дата: 07/05, 09:23

Земеделец сигнализира за умишлена атака с дрон по 1400 дка реколта с щети за 400 000 евро
Дата: 07/05, 09:18

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия