Фючърсите на „Брент” се понижават с 2%
Цената на петрола продължава да се срива за трета поредна сесия на търговия и върви към 6-седмични дъна. Причината – опасенията от предстоящи нови повишения на лихвите на Федералния резерв на САЩ и на ЕЦБ. Има риск това да доведе до по-сериозно икономическо забавяне и дори за рецесия, което пък ще намали световното потребление на важната енергийна суровина.
Все още високата инфлация принуждава водещите централни банки да продължат с политиките си на затягане на лихвите въпреки индикациите, че досегашният цикъл на лихвени повишения вече се отразява негативно върху икономическите показатели в САЩ и Европа.
Нестабилното възстановяване в Китай също дава повод за безпокойство. Към 11.30 ч. българско време фючърсите на петрол „Брент” се понижават с 2% към 73,80 долара за барел, а тези на американския лек суров петрол WTI - с 2,1% към 70 долара за барел. По време на търговията във вторник и двата водещи петролни фючърса поевтиняха с цели 5%.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Затварят временно улицата към Морска гара Варна
Дата: 07/05, 08:51
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 08:50
Внимание! Таймери на онлайн магазини притискат потребителите за бързи покупки, за да не правят важни проверки
Дата: 07/05, 08:44
526 евро глоба и 3 месеца без книжка за семейство, спряло в аварийната лента на "Тракия" заради дете
Дата: 07/05, 08:311 Коментар
Южна Корея продължава с усилията си за мир със Северна Корея
Дата: 07/05, 08:23