Снимка: Булфото
Един от членовете на Висшия съдебен съвет - Атанаска Дишева от съдийската колегия, заяви, че "процедурата по предложението за отстраняване на главния прокурор може да приключи до края на май".
Тя говори пред БНР. Дишева е изненадана от действията на прокурорската колегия.
"Необяснимо е за мен самата поведението им. Защото знаете вероятно, че в четвъртък ние имахме повод да се занимаваме с този въпрос, аз самата го повдигнах, предложих чак следващата седмица да се занимаваме, но те отказаха, същите тези, които сега са вносители на предложението. Какво точно ги е мотивирало, действително не мога да кажа. Известно е на всички говоренето в публичното пространство за намеренията на обявения кандидат-премиер и всичко, което последва в това. Но иначе предложението е обосновано с обстоятелства, които действително биха могли да послужат за основание за предсрочно освобождаване, ако се докажат", каза тя.
На Иван Гешев, който късно снощи се върна от посещение в САЩ, ще му бъде връчено предложение за предсрочно прекратяване на мандата.
То бе внесено от шестима членове на прокурорската колегия на ВСС.
След връчването Гешев има 7 дни, за да изрази становище, да посочи доказателства, както и да иска събирането на такива.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за вторник: Овен - текущи задачи; Близнаци - енергия; Лъв - вдъхновение; Скорпион - промяна; Риби - интуитивни решения
Дата: 12/05, 04:30
На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 03:40
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 03:40
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 03:20