Агенция „Митници“: Вносът на руски петрол у нас намалява


24/05/2023, 20:44

Снимка Pixabay

Вносът на руски петрол у нас намалява, потвърди в интервю за БНР директорът на Агенция „Митници“ Павел Геренски. Страната ни все още се ползва с дерогация (изключение, б.р.) от ембаргото, наложено от Европейския съюз на Русия заради агресията в Украйна.

През 2021 г. делът на руския нефт у нас е бил около 45%, коментира Геренски и изрази притеснение, че бюджетните прогнози са правени при цена от 82 долара за барел от сорта „Брент“.

„В България сорт „Брент“ не се внася и не се очертава да се внася, защото е по-скъп. Нивата, на които се внася руски петрол, са около 40 долара за барел, което е доста по-различно”, каза още шефът на Агенция „Митници“.

Оттам настояват да се облагат с акциз и течностите за електронни цигари, в които няма никотин. По думите на Геренски това е практика в Гърция, както и в повечето държави в общия европейски пазар. Директорът изрази притеснението си, че този тип продукти се използват и от непълнолетни.

„Мога да илюстрирам с един пример: в депо на територията на страната бяха задържани 30 000 литра такава течност. Съдържанието на патрона за една електронна цигара е 2 милилитра. Това означава, че задържаното количество е за около 15 милиона дози“, отбеляза Геренски.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



„Соколите“ се местят в София
Дата: 11/05, 13:07

Засякоха варненец да шофира дрогиран по крайбрежната алея
Дата: 11/05, 13:06

Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53

Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41

Иран поиска край на войната и освобождаване на активите си
Дата: 11/05, 12:402 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия