илюстрация: Булфото
Хирургът проф. Ангел Учиков: Състоянието на пациента можеше да се сравни с това да носиш години наред тежка раница в корема си
Пловдивски хирург и екипът му спасиха 50-годишен мъж с бета-таласемия и съпътстващо тежко увреждане на далака.
Състоянието на пациента може да се сравни с това да носиш години наред тежка раница в корема си. Без възможност да я оставиш да си починеш и с риск за живота.
Фаталните последици са избегнати благодарение на сложна операция, която извършва с екипа си в Университетската многопрофилна болница за активно лечение “Свети Георги” в Пловдив хирургът проф. д-р Ангел Учиков.
Основните типове на генетичното заболяване таласемия са алфа и бета и се дължат на различни дефекти в синтеза на молекулата на хемоглобина.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30
УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10
Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00