Вътрешният министър с първо участие в Съвет "Правосъдие и вътрешни работи"


08/06/2023, 13:03

Снимка Булфото, архив

Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов с първо участие в Съвет "Правосъдие и вътрешни работи" само три дни след като встъпи в длъжност. Преди старта на заседанието той проведе кратки разговори с чуждестранните си колеги, както и с еврокомисаря по вътрешните работи Илва Йохансон. Това съобщават от пресцентъра на МВР.

Еврокомисарят изрази желание двамата да проведат двустранна среща-разговор във възможно най-кратък срок. Министър Стоянов и еврокомисарят Йохансон изразиха желание да продължат да работят със същия интензитет.

Вътрешният министър на България разговаря и с Федералния министър на вътрешните работи на Австрия Герхард Карнер. Двамата обсъдиха темата за опазването на външните граници на Европейския съюз.

Министър Стоянов запозна австрийския си колега с действията, които България предприема в тази посока. “Борбата с нелегалната миграция ще бъде приоритет за мен", увери Стоянов. Той подчерта, че в работата си досега като директор на ГДБОП има опит и е добре запознат с оперативната информация по тази тема.

Българският министър отново потвърди желанието на България за създаване на съвместна работна група с Европол, която да работи по противодействие на нелегалната миграция и покани Австрия да се включи в нея.

Министър Калин Стоянов разговаря и министъра по миграцията на Швеция, която сега председателства Съвета - Мария Малмер Стенергард, както и с испанският си колега Фернадо Гранде-Марласка Гомес. Испания поема ротационното председателство на Съвета на ЕС от 1 юли тази година.

Основни теми на Съвет “Правосъдие и вътрешно работи" днес са Пактът за миграция и убежище, обсъждане на функционирането на Шенгенското пространство, както и борбата с тероризма.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 08:30

Полицията издирва непълнолетни, заподозрени за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 08:26

Путин: Русия може да започне "цивилизован развод" с Армения
Дата: 10/05, 08:21

Бургас посреща честната ръка на Свети Георги Победоносец
Дата: 10/05, 08:21

Борисов с виц за Гълъб Донев: Ще прави бюджета перо по перо
Дата: 10/05, 08:17

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия