Полковник от армията: Положението в Берковица е трагично, хората са изплашени


14/06/2023, 07:26

Редактор: Недко Петров

Стопкадри Нова Тв

Български войници помагат на хората в Берковица след потопа в града.

„Вчера сутринта пристигнахме около 11 часа. Наистина е тежко, хората се изплашени, трагично е положението. Виждате възрастни хора, повечето от тях са сами и разчитат на нас. Но ние затова сме тук, да окажем съдействие на местната власт“, каза за Нова Тв полковник Митко Балтов от армията.

„Това е трета мисия, съгласно задачите на българската армия за защита на населението при авариите. Днес продължаваме с разчистване тук по пътната инфраструктура, допълнително имаме готовност да изградим други диги и долу в долната част на града очакваме да пристигне и тежка техника, която да подпомогне дейността по разчистване на улиците“, допълни военният.

Кметът на Берковица Димитранка Каменова обяви, че са открили дарителска сметка и очаква в къщите да влязат около 100 доброволци, които да помагат.   

„Относно това, че прокуратурата ще проверява дали са били почистени реките и деретата, нямаме никакви притеснения. При всяко едно бедствие, което се е случило във всичките години, прокуратурата е била институцията, която ни е проверявала“, каза кметът.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



БАБХ пресече контрабанда на екзотични птици за стотици хиляди евро
Дата: 10/05, 15:55

Калфин: Защо в България месо и млечни продукти са по-скъпи, отколкото в други държави от ЕС?
Дата: 10/05, 15:411 Коментар

„Суис“ планира да съкрати 10 на сто от служителите си в администрацията
Дата: 10/05, 15:22

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20

ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия