Снимка Булфото, архив
Общото събрание на Наказателната колегия на Върховния касационен съд (ВКС) одобри списък от 22-ма съдии, които ще могат да разследват главния прокурор и заместниците му, съобщиха от пресцентъра на съда. Това съобщиха от ВКС, цитирани от Фокус.
Одобрените магистрати са от Апелативен съд – София, Софийския градски съд и от окръжните съдилища във Варна, Русе и Ямбол.
Измежду съдиите в списъка, при необходимост, на случаен принцип ще се разпределя преписката в случаите, когато има законен повод за започване на разследване срещу главния прокурор или негов заместник. Съдиите се включват в списъка след изразено от тях писмено съгласие. Избраният съдия ще бъде временно назначен на длъжност прокурор във Върховната касационна прокуратура, за да осъществи разследването.
Изготвянето на списъка се налага след приетите от парламента законодателни промени, с които се създаде Механизъм за разследване на главния прокурор.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Областният управител на Софийска област: Още в понеделник незабавно подавам оставка
Дата: 09/05, 23:07
Николай Михайлов към Боби Михайлов: Липсваш ми всеки ден
Дата: 09/05, 23:00
Антонио Коща: ЕС ще трябва да преговаря с Русия
Дата: 09/05, 22:591 Коментар
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 22:50
Левски вдигна 27-ата титла в историята си
Дата: 09/05, 22:45