Георги Коруджиев - жокерът на Геша


19/08/2013, 14:10

Срещу „Добруджа“ Георги Коруджиев се превърна в жокера на Геша и с красивото си изпълнение от свободен удар донесе първата победа на „Спартак 1918“ за сезона. За „Народно дело“ Коруджиев призна, че това е гол №1 за него от фаул в официален мач. „Вътрешно в себе си усещах, че ще вкарам. Затова взех топката и се радвам, че се получи. Фаулове бия отдавна, но за първи път бележа по време на мач в професионалния футбол. До събота се бях разписвал само в контроли“, заяви Георги. 

25-годишният халф е кадър на „Левски“, където близо 10 години е заедно в децата и юношите с Николай Михайлов. На 18 години обаче подписва първи професионален договор с „Шопрон“ и заиграва в елита на Унгария. „Времената бяха такива, че на юношите на „Левски“ не им предлагаха изгодни условия за първи контракт и затова отидох в Унгария. Изкарах една добра година в „Шопрон“, имам и голове в „Интертото“, когато малко не ни достигна да влезем в турнира на УЕФА“, връща се назад във времето Коруджиев. След това той рита за „Спартак“ (Пловдив), “Спортист“ (Своге) и „Зимбру“ (Молдова). „В „Зимбру“ останах само един полусезон, защото смениха треньора. Не ни достигна една точка да влезем в Лига Европа“, казва още Георги. Полузащитникът е изкарал и една година с „Калиакра“ в „А“ група, а през сезон 2012/2013 облича екипа на втородивизионния румънски „Бихор“ (Орадеа).

Коруджиев призна, че през юли е дошъл във варненския тим заради Диян Дончев, с който са играли в „Спортист“ (Своге) в елита под ръководството на Стойчо Стоев. „С Диян съм приятел и неговото присъствие в клуба натежа при избора ми. Зная, че ако през зимата получа по-изгодна оферта, той няма да ме спира. Сега обаче мисля само за „Спартак“. Тук колективът е прекрасен и сплотен. Радвам се, че съм част от него и се надявам от мач на мач да подобряваме играта си и да побеждаваме по-често“, завърши Георги.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бранителят на Реал Мадрид Алваро Карерас призна за шамара
Дата: 06/05, 11:32

С тържествена церемония бяха осветени бойните знамена и знамената-светини, новите изтребители прелетяха в небето
Дата: 06/05, 11:19

Френски кораб е бил атакуван в Ормузкия проток, има евакуирани моряци
Дата: 06/05, 11:08

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 11:00

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 11:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия