Снимка Pixabay
Турският президент, Реджеп Тайип Ердоган, възобнови своя призив за съставяне на нова конституция за Турция, съобщи Анадолската агенция, пише Fakti.bg.
Ердоган заяви, че турското правителство няма да се спре, докато страната не се нареди сред десетте най-големи икономики в света. Това изявление бе направено по време на първото заседание на парламентарната група на управляващата Партия на справедливостта и развитието (ПСР) в 28-ия Меджлис.
Президентът посочи, че кабинетът продължава да работи върху 12-ия план за развитие на Турция, както и върху средносрочната програма за развитие на страната, предаде БТА.
Ердоган заяви, че вярва, че икономическото благосъстояние на Турция ще бъде от полза за всички 85 милиона граждани на страната. Той посочи, че за да координира работата в икономическата сфера, са създадени тесни връзки между офиса на вицепрезидента, министерството на финансите и Централната банка.
Президентът изрази убеждението си, че важен стимул за по-нататъшното развитие на Турция ще бъде приемането на нова версия на конституцията на страната.
Ердоган подчерта, че концепцията за "стогодишнината на Турция" не може да бъде осъществена въз основа на конституция, която е била изготвена и приета след военен преврат.
Държавният глава предложи включването на правото на мюсюлманките да носят забрадки в новата конституция. Той призова и опонентите си да подкрепят работата по съставянето на новата конституция на Турция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Главният секретар на МВР Георги Кандев: Истината е, че храбростта рядко идва с гръм. Тя започва с малък избор
Дата: 06/05, 12:33
Затварят временно ул. „Вълноломна“ на 7 май
Дата: 06/05, 12:23
Джон Малкович получи хърватско гражданство
Дата: 06/05, 12:151 Коментар
След сканиране на свлачището край Смолян се появиха още по-големи проблеми
Дата: 06/05, 12:031 Коментар
Николай Денков: Държавата трябва да се грижи за техническото оборудване на армията
Дата: 06/05, 11:504 Коментара