снимка,архив: Булфото
Все още не е ясно дали целта на Пригожин е свалянето на Путин, или действията му са резултат от старите разправии на лидер на „Вагнер” с Министерството на отбраната в Москва. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти във Виена, предава Нова тв.
Държавният глава подчерта, че при формиране на тежко въоръжена частна армия, особено когато част от членовете ѝ са престъпници, е „проблем какво ще се прави с нея, когато войната свърши”.
„Вагнер” имаше съществено участие във военния конфликт в Украйна. Но последната им локация дори не е на фронта”, коментира още Радев. И допълни, че онова, което България може да направи в този момент, е да укрепне отбранителния си капацитет в системата на НАТО.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30
Спортът по телевизията в събота 9 май
Дата: 09/05, 05:00
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00
Рожден ден празнува легендарният щангист Александър Върбанов
Дата: 09/05, 03:00