Снимка: Pexels
Един човек загина, а няколко са ранени, след като увеселително влакче дерайлира в Швеция. Инцидентът е станал в парк "Грона Лунд" в столицата Стокхолм, съобщи информационната агенция TT, цитирана от Ройтерс..
Общественият телевизионен канал SVT, позовавайки се на очевидци, съобщи, че влакчето "Джетлайн" в парка частично е дерайлирало.
Полицията съобщи, че все още се води разследване за причините за инцидента. "Опразваме парка и започнахме разследване", каза говорител на полицията, цитиран от БТА.
Влакчето "Джетлайн" има стоманени релси, развива скорост до 90 км/ч и достига височина 30 метра, като превозва над един милион души всяка година, се казва на уебсайта на увеселителния парк.
БНБ: Икономическият растеж се забавя, инфлацията ускорява до 5,9% в края на 2026 г.
Дата: 26/06, 15:38
ЕК започва антимонополно разследване срещу фармацевтична компания
Дата: 26/06, 15:30
Бус гори до Мол Варна
Дата: 26/06, 15:24
Затвориха за движение Кресненското дефиле след инцидента с валяка
Дата: 26/06, 15:16