Денков: Българските спецслужби следят ситуацията в Русия


26/06/2023, 13:01

Снимка Булфото, архив
           
Службите не са спирали да работят, каза пред журналисти министър-председателят Николай Денков, коментирайки темата за ситуацията в Руската федерация.

На въпрос от журналисти има ли постъпили искания от български граждани да бъдат евакуирани от територията на Руската федерация, Денков отговори: „Краткият отговор е - не“, посочи БТА.

„Искам ясно да кажа, че има много упорита информация, която се разпространява, както от някои сайтове и в социалните мрежи, така и от някои политици. Тази дезинформация има една-единствена цел - да плаши хората. Никога не е ставало дума да изпращаме някакви български войски, медицински сестри или лекари някъде. Това, което сме казали, е, че ще подготвяме украински медицински сестри и лекари“, каза още премиерът.

„Има политически сили, които нямат позитивни послания. Единственото, което им остава, е да плашат хората. Такава политическа сила е „Възраждане“, която открито отправя призиви, включително от лидера, срещу демократичната система в България“, допълни той по темата.

БТА припомни, че на 24 юни в Министерския съвет се проведе съвещание във връзка с изострената ситуация в Руската федерация. В него участваха вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел, министрите на отбраната и на вътрешните работи Тодор Тагарев и Калин Стоянов, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, председателят на Държавната агенция „Национална сигурност“ Пламен Тончев, председателят на Държавната агенция "Разузнаване" Антоан Гечев и директорът на службата „Военно разузнаване“ бригаден генерал Венелин Венев.

Николай Денков коментира темата днес след участието си в първата годишна конференция на Съвета за икономически анализи, провеждаща се в Аулата на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пиян шофьор на тир едва не събори къща в Харманли
Дата: 07/05, 11:43

ПП: Радев го няма в парламента, очевидно му е неудобно да участва в свалянето на охраната на Пеевски и Борисов
Дата: 07/05, 11:40

Клисурски: Състоянието на държавния бюджет е адекватно на ситуацията, в резерва има 6,8 млрд. евро
Дата: 07/05, 11:33

Днес гледат мярката за неотклонение на литовката, наръгала четирима във Варна
Дата: 07/05, 11:281 Коментар

Васил Велев за "мизерията в България" към Виктор Николаев: Сигурно не ходиш на ресторанти? Вижте уличните котки - те са дебели
Дата: 07/05, 11:242 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия