Снимка Булфото, архив
Официално управляващата коалиция, която неофициално не е коалиция, заяви, че Висшият съдебен съвет е нелегитимен да избере нов главен прокурор. Но същият този ВСС според същата тази коалиция бил легитимен да ме отстрани като главен прокурор. Това написа в профила си във Facebook бившият обвинител номер 1 Иван Гешев.
По думите му коалицията е бързала да спази графика на задкулисието, за да изпревари решението на Конституционния съд, което да спре процедурата срещу Гешев.
"Явното погазване на законите и правилата даже вече не се прикрива дори от елементарно приличие. Може би, защото презрението към българския народ и чувството за безнаказаност ги кара да мислят, че хората не виждат или не ги интересува това. Или може би, защото смятат, че вече са възстановили тоталитарните времена", написа още Иван Гешев.
Припомняме ви, че ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ поискаха изборът на нов главен прокурор да бъде отложен, за да бъдат направени първо промени в Конституцията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Депутат от ПБ: КЗК ще има право да забранява необосновано високи цени
Дата: 12/05, 08:57
Шефът на БАБХ разкри схеми за източване на държавни субсидии: Над 1000 животни в 4 ферми ги има само на документи
Дата: 12/05, 08:44
Цените на горивата растат заради кризата в Близкия изток
Дата: 12/05, 08:411 Коментар
Гечев за борбата с високите цени: Предвидените наказания са до 10% от годишния оборот
Дата: 12/05, 08:36
Дечев: Вече има ефективни присъди за изборни престъпления
Дата: 12/05, 08:29