Нешка Робева: Вървим към диктатура! Елате на Рожен да покажем сме народ, а не мърша


02/07/2023, 15:21

Булфото

Нека да отидем на Рожен, нека всеки да даде лептата си, нека да покажем най-после, че сме народ, а не мърша. Това призова Нешка Робева, предаде БГ он ер.

"Чувствам се жестоко унизена от това, което се вихри като разправия около трибагреника, който се издига на Рожен.

Нека тези хора да запомнят, че на Еверест има български трибагреник и то не само български и никой не казва, че загрозяват природата.

Ние унищожихме природата, унищожихме Черноморието, вижте в Рила какво става...", посочи тя.

Робева коментира политическата ситуация в България. Според нея сегашното правителство не е редовно.

"Това е правителство, дошло на власт с една лъжа. Те излъгаха своите избиратели. Те излъгаха по един безсрамен начин. Те изменят на всичко, в което са се клели. Те се изпират един друг. Не може, идвайки на власт с една лъжа, да работиш за истината", коментира тя, цитирана от БНР.

"За какво са промените, които те искат в Конституцията? Мога да се обзаложа, че една голяма част от тези народни представители дори не са прочели Конституцията. Пък и да са я прочели, не са я разбрали", попита Робева.

"Вървим към диктатура", смята Нешка Робева. Според нея опозиция няма. А за военния министър Тодор Тагарев тя изказа мнение, че е "клетвоотстъпник": "Той се е клел в друга система и ценности. /.../ Как може да вярваш на такива хора? Какво може да се получи от тези хора, които са готови и на дявола да служат, само за своето добро. Няма човек трезвомислещ на този свят, който да говори, че давайки 1 млн. снаряди за една война, помага. На кого помага? А от другата страна няма ли да отговорят на този милион снаряди? Или тях ги интересува територията, не ги интересува човекът? Този свят няма бъдеще".

По думите ѝ ДПС е партия, която трябва да бъде отстранена от властта.

"Това е етническа партия, изградена на етническа основа, което по Конституция е забранено. Ако тази партия не беше етническа, много политици в тази партия можеха да работят прекрасно за България. А те ги втвърдиха, отделиха и това, което аз чувам, е, че партията се грижи добре за електората и за кадрите си за разлика от нас, ганьовците", отсече Нешка Робева.

"Времето е отчайващо тревожно, защото виждаш как се преповтарят нещата. Докато имаше социализъм, имаше друг капитализъм, имаше една друга демокрация. В момента, в който се наложи един обществен строй, изведнъж нещата започнаха да се променят. Тези, които са хванали властта за рогата, започнаха да искат да укротят бика. Този бик вече се изроди и станахме въшки. Това ме тревожи - че все повече и повече ние се примиряваме. Има ли човек, който да не вижда накъде вървим?", коментира Нешка Робева.

Според нея с медии не може да се занимават хора, които не търпят чуждо мнение, хора, които се нагаждат според конюнктурата, и хора, които на всяка цена държат да следват правилния път:

"Те се страхуват, че ако малко кривнат, могат да изгубят своите благинки".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Комитова: Откраднаха 255 милиона евро за фиктивни свлачища
Дата: 07/05, 22:20

Военните обезвредиха две ръчни гранати в село Петрелик
Дата: 07/05, 22:14

Куцкова: Във ВСС трябват честни хора и да се довърши разследването за Нотариуса
Дата: 07/05, 22:10

"Файненшъл таймс": ЕС се готви за преговори с Владимир Путин
Дата: 07/05, 22:06

Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия