И германец надраска Колизеума в Рим


16/07/2023, 22:19

снимка: Diliff, Уикипедия

Още едно, трето поред, посегателство над Колизеума в Рим за кратък период от време – този път от 17-годишен германски турист, придружен от учител, пише БНР.

Повиканите от охраната на обекта карабинери изненадали младежа, който драскал по стена на приземния етаж, разваляйки част от тухла. Отлепил се е фрагмент, който вероятно е искал да вземе за спомен.

На младежа е повдигнато обвинение. Наказанието е затвор от 2 до 5 години и глоба до 15 000 евро – същото като на 17-годишната швейцарка, изписала името си на стената, вероятно подражавайки на британския поданик от български произход Иван Димитров, който на 23-и юни с ключ надраска своето име и това на приятелката си по стена на монумента. 

В медиите преобладава мнение, че тримата туристи трябва да си понесат наказанието, дори само с парична глоба, за да се научат да уважават културните ценности.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Варненският отряд за реакция при бедствие и аварии събира средства за помпа
Дата: 21/06, 15:16

В Швейцария започнаха преговори между Иран и САЩ за Ливан и замразените ирански авоари
Дата: 21/06, 15:03

Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия
Дата: 21/06, 14:58

Нови правила за меда: Произходът и съставът трябва да се отбелязват на етикета
Дата: 21/06, 14:54

Хотелиери в Испания съдят платформа за резервации
Дата: 21/06, 14:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия