Обавиха частично бедствено положение в Дългопол, буря снощи е отнесла покриви


16/08/2023, 15:30

снимка Фейслбук/Дългопол

Вследствие на ураганния вятър преминал през град Дългопол от 03,00 часа на 16 август 2023 година са изкоренени и изпочупени клони на дървета, отнесена е част от покривната конструкция на Читалище „Никола Й. Вапцаров –1896“, разрушени са покриви на много жилищни сгради и стопански постройки. Това съобщиха от Областната администрация във Варна.

Тези обстоятелства могат да причинят опасност за живота и здравето на  населението на града. Поради тази причина и на основание чл.44,ал.2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация и чл.49, ал.1 от Закона за защита при бедствия, със Заповед №961/16.08.2023 год., от 05,00 часа тази сутрин кметът на Община Дългопол Георги Георгиев е обявил частично бедствено положение на територията на град Дългопол и община Дългопол.

За овладяване на бедствието и пораженията от ураганния вятър ще бъде свикан Щабът за изпълнение на общинския план за защита при бедствия, ще бъде приведен в изпълнение и Общинския план за защита при бедствия, а при необходимост ще бъде въведен в изпълнение и план за евакуация на застрашеното население.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кремъл: Очакваме скоро в Москва американските посредници за прекратяване войната в Украйна
Дата: 10/05, 18:25

Малджански: Идва световна криза, а ние не произвеждаме нищо, изнасяме само малоумие
Дата: 10/05, 18:19

Десет дни след активизиране на свлачището край Пампорово движението в района остава ограничено
Дата: 10/05, 18:09

Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01

Енчо Керязов: Джиро д'Италия е шанс България да покаже най-доброто от себе си
Дата: 10/05, 17:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия