Стопкадър Фейсбук, Геновева Кръстева
Вандалски акт е извършен късно снощи пред Паметника на съветската армия в столицата.
Футболни фенове но "Левски" нападнаха палатковия лагер пред Паметника на съветската армия, счупиха плочата на монумента и замеряха с димки и други хората в лагера. Атаката стана около час след победата на "сините" над израелския "Апоел" (Беер Шева) с 2:1.
Агитката издигна транспарант с надпис "Демонтаж", а след като счупиха плочата, написаха със спрей "Искаме български паметник". "Дойдоха около 20-30 човека от агитката на 'Левски", повечето с маски, извадиха спрейове, боксове, чук, с който започнаха да чупят надписа, започнаха да хвърлят запалителни елементи- димки, факли по нас... и аз не разбрах точно. Всичко стана за минута- две. Успях да снимам само края", пише във фейсбук Геновева Кръстева, една от "пазещите" МОЧА, и прилага видео от атаката.
В клипа се вижда и полиция. Засега не е ясно колко души са арестувани и дали има арести. За преместването на паметника, известен и като МОЧА - Монумент на Окупационната Червена Армия, има решение на държавата. Съответно, моментално леви проруски формации събраха каквито имат привърженции пред него с палатки - за да го бранят. След атаката на място отидоха Мая Манолова и бившия вътрешен министър Румен Петков Владимир Путин, пише actualno.com.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Избраха Саръбоюков и Карамфилов за Спортист и Треньор №1 за март
Дата: 12/05, 14:46
Мъж откри стрелба край Харвардския университет, полицията го простреля
Дата: 12/05, 14:43
Феновете на ЦСКА изкупиха 22 хиляди билета за финала
Дата: 12/05, 14:40
НОИ: Средният осигурителен доход в България расте
Дата: 12/05, 14:39
Путин разширява най-големия завод за дронове в света
Дата: 12/05, 14:35