кадър: Бтв
„В Европа има правила и хората спазват законите. Там всеки спазва закона, защото знае, че ще си получи глобата и глобата е достатъчно сериозна. Според ROADPOL България е една от последните държави в ЕС, която въвежда мярката за отнемане на автомобили след шофиране след алкохол или наркотици“.
Това каза в предаването „Тази събота“ Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики.
„В мярката имаше някаква превенция. Забелязвам повече таксите около заведения и ресторанти. Превозвачите имат право, казвайки, че има неясноти около товарите, влекача, каква ще бъде глобата за този, който е шофирал пиян. Има твърдения, които може и да са верни, че по отношение на наркотиците нямаме достатъчно надеждни тестове и нямаме достатъчно лаборатории. Ние трябва да осигурим по-добри тестове и повече лаборатории“, добави тя.
Дрифтовете и гонките по улиците
„Държавата трябва да създаде условия. Ако държавата 30 години не намира как да построи съоръжение, на което тези хора да могат да ходят и да си изкарват адреналина, то тогава да се определи един участък извън града, който в определени часове няма да пречи на трафика, за да се събират и да си тестват автомобилите“, посочи Русинова.
„Любителите на автомобилния спорт, които просто са си купили едни много хубави автомобили, желаят да ги карат някъде, но няма къде“, допълни експертът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Натоварено движение на граничния пункт "Капитан Андреево" тази сутрин
Дата: 11/05, 07:30
Кабинетът внася законопроектите си за цените и съдебната власт
Дата: 11/05, 07:28
Путин заговори за край на войната в Украйна
Дата: 11/05, 07:18
Учени: Гласуването може да удължи живота
Дата: 11/05, 07:12
Църквата почита Светите братя Кирил и Методий
Дата: 11/05, 07:06