Снимка Pixabay
40 часа след трагедията в румънското село Креведия, все още районът на взривилата се газстанция е отцепен. Двама загинаха, а близо 60 са ранени, повечето от тях са пожарникари. Не е потвърдена информацията за трета жертва.
Щетите от взрива на газстанция в жилищен район са огромни - 11 къщи са полуразрушени, 8 къщи са напълно изгорели. Предстои да се уточни дали е имало експлозия на 2-3 цистерни след първия взрив. Много от евакуираните местни жители не са допускани до домовете си, дори да вземат лекарства, предаде NOVA.
Според главния прокурор на Румъния малко преди взрива на паркинга на газстанцията е имало две празни и една пълна цистерна. Шофьорът на пълната цистерна е казал, че има проблем с едната гума и затова е трябвало газта от пълната цистерна да се източи.
Официалните власти потвърдиха, че от 2020 г. газстанцията не е отговаряла на екоизискванията. Тя е част от верига в цяла Румъния. Тече разследване, претърсват се офиси и домове.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26
630 820 евро събра благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 09/05, 07:14
ЦСКА отне второто място от ЦСКА 1948
Дата: 09/05, 07:05
Спират пети блок на АЕЦ "Козлодуй"
Дата: 09/05, 07:00
С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00