Снимка: Петел, рахив
Очакваното захлаждане не подмина и Варна. Тази сутрин температурата в града спадна осезаемо, хладно и дъждовно е, а градусите в ранните часове са едва 19°. Жълт код за валежи и/или силен вятър е издаден за 14 области, сред които и морската столица.
Днес облачността ще е по-често значителна, ще се развива и купесто-дъждовна облачност, главно по крайбрежието ще има краткотрайни валежи с гръмотевици и временни силни пориви на вятъра, по-значителни по количества ще са валежите по Южното Черноморие и в Югоизточна България, съобщава НИМХ.
Следобед във вътрешността на Североизточна България облачността ще намалее. По градиент вятърът ще е силен, поривист от север и североизток. Ще е по-хладно, особено за местата с валеж, максималните температури ще са 23-28 градуса, за Варна около 24°.
Вълнение на морето 3-4 бала, на юг ще се увеличи до 4-5 бала. Температура на морската вода около 25°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Станимир Стоилов: Положението в нашата армия не е оптимистично
Дата: 06/05, 18:26
Пътник от заразения с хантавирус круизен кораб: Забраниха ни да слизаме, чакаме в открито море
Дата: 06/05, 18:18
Хиляди потърсиха изцеление в лечебен извор край Момчилград
Дата: 06/05, 18:14
Над 120 хиляди автомобила се връщат тази вечер в София
Дата: 06/05, 18:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 18:00