Руснаци притежават 5300 имота в Бургас и 1000 във Варна


06/09/2023, 09:57

Булфото

Колко граждани на Руската федерация притежават жилище в България, като физически лица или чрез фирми, пита депутатът Мартин Димитров правосъдния министър Атанас Славов.

Министърът уточнява, че тази информация се съдържа в Имотния регистър, воден и съхраняван от Агенцията по вписванията. Но допълва, че нормативната уредба не изисква изрично посочване на националността на лицата, придобиващи недвижими имоти в България, в актовете, подлежащи на вписване в Имотния регистър.

От 10.12.2018 г. вече е въведено такова поле след надграждането на информационната система на кадастъра. Според данните на Агенцията по вписванията от тази дата до 15 август тази година на 7472 имота са посочени като собственици руски граждани. Най-много от тези жилища, очаквано, се намират в област Бургас – 5298, а 997 са в област Варна.

Става въпрос явно за ваканционни имоти в българските курорти. 117 имота на руски граждани се намират в област Добрич, а 214 в столицата. В Благоевград такива са 463 имота, а в Пловдив – 96 и 80 в Смолян.



Припомняме, че данни на БНБ показват, че руски граждани активно разпродават имотите си у нас, като тази тенденция започна с избухването на войната в Украйна, пише pariteni.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Германия подготвя забрана на електронните цигари за еднократна употреба
Дата: 09/05, 15:07

На търг продават лични вещи на Мерилин Монро
Дата: 09/05, 14:501 Коментар

Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг
Дата: 09/05, 14:401 Коментар

Министър Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 09/05, 14:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 14:28

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия