снимка: Булфото
Близо 12 милиона лева са откраднали хакери от известна българска фирма. Случаят е от преди месец, предава БНР, като се позозвава на свои източници.
Схемата, по която са източени парите, е свързана с познатата схема за смяна на IBAN. Измамената фирма е една от най-известните у нас. По случая тече разследване.
Предполага се че хакерите са успели да проникнат в междуфирмена кореспонденция и от там да подменят сметката, по която са преведени парите.
Предполага се, че парите са били изпратени на различни места в света и изтеглени от финансови мулета. Подобни схеми са характерни за хакерски групи от централна и западна Африка.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Неизвестен покри с розово наметало паметника на Альоша в Пловдив
Дата: 10/05, 11:30
Петър Витанов „Прогресивна България”: Свалянето на охраната на Борисов и Пеевски не зависи от Народното събрание
Дата: 10/05, 11:20
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 11:20
Голяма част от Кюстендилска област остава без ток в понеделник
Дата: 10/05, 11:10
Спартак Варна играе за задължителна победа срещу Славия у дома
Дата: 10/05, 11:00