снимка Булфото
Асен Василев пресметна щетите за хазната от забраната на украинското зърно - 146 млн. лв. от невнесено ДДС. Ако забраната продължи до края на годината, очакваме щети от 40 млн. лв. на месец. Това заяви пред журналисти финансовият министър Асен Василев.
„С това си непремерено решение служебният кабинет лиши хазната от приходи и накара народа да плаща повече за брашно, хляб, олио и фуражи, за да защити един сектор, който миналата година е генерирал печалба от 2 милиарда и половина лева”, обясни Василев. И представи статистика за печалбите на сектор „Зърнопроизводство".
„При разрешен внос миналата година печалбата е 2 млрд. и 607 млн. лв. Приходите са 7 млрд. и 765 млн. лв., а печалбата е 1 млрд. и 862 млн. лв. Приходите за 2021 г. за сектора са 1,9 млрд., а за 2022 г. - 2 млрд. лв.", уточни финансовият министър Асен Василев.
Субсидията, която държавата е дала към всички селски стопани за 2021 г., е 1,6 млрд. лв., а за 2022 г. е 1,96 млрд. лв., от които 890 млн. лв. евросредства и 1,1 млрд. средства от националния бюджет, уточни Василиев, цитиран от Нова тв.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Българин загина при катастрофа с мотор в Гърция
Дата: 12/05, 16:48
Градушка като яйце удари Трявна, много коли са изпочупени
Дата: 12/05, 16:43
Кметът на Лом е привлечен като обвиняем за опит за купуване на гласове
Дата: 12/05, 16:432 Коментара
Арестуваха бизнесмен от София при опит за подкуп с 40 хиляди евро на областния управител на Добрич
Дата: 12/05, 16:322 Коментара