БСП и "Възраждане" спряха изграждане на скеле около Паметника на Съветската армия


15/09/2023, 15:02

Булфото

Депутати от „БСП за България“ и „Възраждане“ попречиха да бъде поставено скеле около Паметника на Съветската армия в София.

Преди обяд два камиона с железа са стоварили скелето на части пред паметника. Депутатите са разбрали и са поискали от областната управа да им предостави заповед за поставяне на съоръжението, както и документи, които да покажат каква е целта му, съобщава БНТ.

По закон като депутати имаме право да поискаме да ни бъдат предоставени документите незабавно. В тях няма класифицирана информация. Беше ни отказано с аргумент, че трябва да отправим писмено искане и до две седмици ще ни дадат отговор. Дотогава обаче ще е свършило всичко“, обясни депутатът от „БСП за България“ Георги Свиленски.

По думите му той държи цялата процедура да бъде законна и подозира, че документите не отговарят на нормативната уредба и затова областната управа не ги предоставя.

Ако се огледате в градината, металното съоръжение до паметника е в много лошо състояние, а на него играят деца. Не знам областната управа да е направила проверка, каквато прави на паметника. Подлезите също са в окаяно състояние, също няма мерки от страна на общината“, коментира и Ивайло Чорбов от „Възраждане“.

Депутатите се заканиха да останат на място до паметника докато видят документи. На място има и засилено полицейско присъствие.

Мая Манолова пак се развихри, сега иска да спре ограждането на оградения МОЧА

От областната управа на София разпространиха съобщение до медиите, в които се казва че областният управител Вяра Тодева уведомява жителите и гостите на София за

изграждането на конструктивно скеле около Паметника на Съветската армия.

„Конструкцията е пореден етап от изпълнението на Плана за безопасност, който има за цел да запази живота и здравето на гражданите. Същевременно се цели обследване на състоянието на паметника с оглед на предстоящите експертни решения по преместването му. Призоваваме всички към спазване на обществения ред“, пишат от областната управа.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг
Дата: 09/05, 14:40

Министър Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 09/05, 14:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 14:28

Без денонощна аптека във Видин
Дата: 09/05, 14:20

Производителите искат закон за кооперирането
Дата: 09/05, 14:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия