Проф. Николай Витанов: В България има приказки, мерки няма


15/09/2023, 16:54

Редактор: Александър Дечев

Кадър: "Нова телевизия"

"Едно време като бях малък доматите бяха по 6 стотинки килото, толкова бе и динята. Сега колко са - 6 лева, тоест 100 пъти са се вдигнали цените. Заплатите бяха 100 лева, а 100 по 100 е 10 000. Сега не са 10 000 заплатите".

Това заяви в предаването "Пресечна точка" по "Нова телевизия" математикът проф. Николай Витанов.

Вносът от страни, в които не са забранени чак толкова държавните субсидии, води до това, че държавната субсидия понижава цената и по този начин се подбива българския пазар. След като ще спазваме европейските директиви, тогава да наложим съответния контрол върху вносната продукция, но такъв не се прилага. Въпросът е какво е съотношението между тези, които минават между капките и тези, които не минават между капките. При нас е голямо", смята той.

"При нас има приказки, мерки няма. Трябва да засилим държавата. Щом народът не може да си плаща отоплението, мерките не са адекватни. Тук въпросът опира до това какво е власт. Властта е контрол върху координационните механизми на съвместните действия на хората. Тука как е? Има ли такова нещо от страна на потребителя? Няма. Потребителят няма власт, цените хвърчат, не могат да се отопляват. Това е положението. Докато не се промени, така ще си стоим", завърши експертът.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как се прави здрав корем
Дата: 22/04, 02:00

Дъжд от "падащи звезди" може да се наблюдава тази нощ
Дата: 22/04, 02:00

Синът на Марадона: Допускаше грешки и плащаше за тях
Дата: 22/04, 01:30

Училище в Шумен, закрито преди 17 години, става център за подкрепа на деца и техните родители
Дата: 22/04, 01:00

22 април: Международен ден на Земята
Дата: 22/04, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия