Снимка Pixabay
Марсоходът на НАСА успешно генерира кислород на Марс чрез устройството MOXIE. Учените са използвали атмосферата на планетата, концентрирана върху CO2, предаде BGR.
Тази технология е огромно постижение, защото по този начин е възможно Червената планета да бъде изследвана по-обстойно в бъдеще, пише БГНЕС.
Този експеримент на MOXIE само доказва, че науката е готова да направи това и с малко късмет и много упорита работа може да видим пилотираната мисия на НАСА до Марс, предвидена за 2030 г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Рожден ден празнува Меглена Кунева
Дата: 22/06, 03:00
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 02:00
Откриха 26-метрова статуя на Лионел Меси в Аржентина
Дата: 22/06, 02:00
Горан Благоев: Румен Радев би трябвало да носи отговорност за нарушение на Конституцията
Дата: 22/06, 01:001 Коментар