Буруджиева: При тези протести няма риск от падане на правителството, но ще се нажежава обстановката


18/09/2023, 09:40

Редактор: Александър Дечев

Кадър: БНТ

Политологът Татяна Буруджиева смята, че няма риск за правителството от протестите на зърнопроизводителите.

"Правителството успя да нажежи ситуацията. Това не е първото, нито е последното правителство, към което ще има протести. Начинът, по който се подходи - говоренето, опитът да се изкарат като злите герои тези хора, които отиват на протест, само ги обедини, доразшири, включи в този протест освен зърнарите и всякакви други представители на земеделието. Смятам, че ако така продължава правителството, ще бъде много трудно да овладее последствията. Премиерът ако ще се извинява да се извинява на всички, не само на едните. Сбъркал си, настъпил си мотиката, ударила те е по челото, ами хайде признай си, че имаш цицина и да приключваме темата.

Определено има политическа употреба. Ако има добра воля, ще си свършат работата, ще бъдат толерантни. При тези протести няма риск от падане на правителството, но ще се нажежава обстановката", каза тя в сутрешния блок на БНТ.

"След ротациянта не вярвам да има тотална смяна на курса. Въпросът е, че ГЕРБ много трудно, особено след резултатите на местните избори, ще се съгласи да продължи формулата, с която даде веднъж властта на ПП-ДБ. Според мен ще се търси мекия вариант на напасване на сглобката. Ще бъде преформатирано самото договаряне на това как се споделя властта. Не мога да си представя, че след местните избори ГЕРБ ще се съгласи да има само министър-председател, без министри. И за мен атаката към някои министри в момента е част от този сценарий", добави Буруджиева.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Избраха Саръбоюков и Карамфилов за Спортист и Треньор №1 за март
Дата: 12/05, 14:46

Мъж откри стрелба край Харвардския университет, полицията го простреля
Дата: 12/05, 14:43

Феновете на ЦСКА изкупиха 22 хиляди билета за финала
Дата: 12/05, 14:40

НОИ: Средният осигурителен доход в България расте
Дата: 12/05, 14:39

Путин разширява най-големия завод за дронове в света
Дата: 12/05, 14:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия