Цветанка Андреева: Денков няма силата да бъде Маргарет Тачър


18/09/2023, 19:11

Кадър Нова нюз

Политолог посочи грешки на премиера.

Решението на кризата със зърнопроизводителите е в омиротворяване на обстановката и във възможен компромис, който да бъде обяснен достъпно за всички. Това коментира политологът Цветанка Андреева в „Денят на живо с Наделина Анева” по NOVA NEWS.

Според нея конструкцията на правителството още от създаването му е била антикризисна и то е трябвало да разреши първо политическата криза, а след това серия от негативни натрупвания, вследствие на нея, както и да омиротвори обстановката.  

„Денков сгреши с подхода и острите реплики към зърнопроизводителите. Той тръгна като технократ, липсва му харизмата на човека, който ще тропне по масата. Денков няма силата да бъде Маргарет Тачър. Колкото и да бяха критични към политиката и подхода на Борисов, той решаваше проблемите. Успяваше всеки протест да доведе до кабинета си и там постигаше споразумение. Успяваше да удовлетворява искания. По-скоро такъв подход отива повече на коалиционен кабинет”, уточни Андреева. Според нея Денков е трябвало да разговаря първо не с медиите, а да убеди политическите лидери и техните групи.

По отношение на случая с дрона с прикрепен боеприпас Андреева посочи, че Тодор Тагарев е емблематична фигура за правителството и не случайно опозицията непрекъснато иска неговата оставка. „Ако говорим за евроатлантизъм Тагарев най-праволинейно се вписва в тази линия. Той беше човекът, който промени курса на българската политика и я направи различна от служебната власт на президента Радев”, посочи Андреева.

Андреева уточни, че има обща воля конструкцията на кабинета да се заздрави. Според нея участниците в него ще преминат предизвикателството местни избори, но имат общи политически врагове.

„От една страна президента Радев, от друга страна има ярко изразена опозиция, има и трета опасност високия процент негласуващи създава предпоставка за появата на нов политически субект. Ако този субект се появи рязко ще носи характеристиката на нов популизъм, така че не е изключена по-силна консолидация между  ПП-ДБ и ГЕРБ при появата на нов субект”, добави политологът. Според нея по-голям интерес за подписване на споразумение има либералната коалиция.

По отношение на местните избори Андреева очаква сериозен сблъсък за София. „ГЕРБ имат стратегическо предимство. Предизвикателството пред партията е да минимализира щетите , които носи от управлението до тук на столицата.  Според нея социолозите регистрират, че на балотаж ще отидат кандидатите на ГЕРБ и на ПП-ДБ, но резултата не е предрешен. Тя уточни, че Васил Терзиев има потенциала да обере левия вот.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Случай на хантавирус в Румъния, а през 2023 г. е имало 15
Дата: 07/05, 11:23

От 8 до 10 май се променя движението в участъци от републиканските пътища за Giro d`Italia
Дата: 07/05, 11:10

Проучване: Повечето граждани на ЕС не възприемат САЩ като надежден партньор
Дата: 07/05, 11:01

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 11:00

Митничари задържаха 1300 спортни футболни екипа за около 100 хил. евро на "Гюешево"
Дата: 07/05, 10:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия