Стопкадър ФБ
Важно международно събитие се провежда в морето край морската столица.
Водолазното учение с международно участие „Тритон“ започна в района на военноморската база във Варна. До 29 септември военнослужещи от България, Румъния, Турция, Италия и САЩ ще усъвършенстват подготовката си на тактическо ниво при планиране и провеждане на водолазни и противоминни операции в коалиционен формат, пише darik.bg.
Учението е планирано и ще се ръководи съгласно стандартите и процедурите на НАТО. То е и е насочено към усъвършенстване на нивото на оперативна съвместимост на формированията на ВМС от страните-членки на Алианса, специализирани в унищожаването и обезвреждането на боеприпаси под вода. По време на учението ще бъдат създадени условия за прилагане на стандартните тактики, техники и процедури за осведомяване за подводната обстановка, борба с минната опасност и дълбоководни водолазни дейности.
„Тритон – 2023“ се провежда под ръководството на командира на Флотилия бойни и спомагателни кораби, а тактическото управление на участващите сили и средства е възложено на командира на дивизиона кораби със спомагателно назначение, дислоциран във Военноморска база Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На търг продават лични вещи на Мерилин Монро
Дата: 09/05, 14:50
Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг
Дата: 09/05, 14:401 Коментар
Министър Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 09/05, 14:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 14:28
Без денонощна аптека във Видин
Дата: 09/05, 14:20