Снимка Булфото, архив
Национално междуведомствено звено ще координира дейността на прокуратурата, МВР и Държавна агенция „Национална сигурност“ (ДАНС) за ефективно взаимодействие по време на предизборната кампания, изборния ден и до официалното обявяване на резултатите от изборите, съобщиха от прокуратурата.
Звеното е създадено със заповед, подписана от изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов, вътрешния министър Калин Стоянов и председателя на Държавна агенция „Национална сигурност“ Пламен Тончев. Заповедта регламентира действията на институциите за гарантиране на политическите права на гражданите и за осигуряване на бърза и адекватна реакция за противодействие на престъпленията, свързани с изборите за общински съветници и кметове, насрочени за 29.10.2023 г.
Националното междуведомствено звено ще се ръководи от Мария Павлова, заместник-главен прокурор при Върховна касационна прокуратура (ВКП). В него ще участват прокурори от ВКП, главният секретар на МВР главен комисар Живко Коцев, директорът на Главна дирекция "Национална полиция" главен комисар Атанас Илков, Деньо Денев - заместник председател на ДАНС и др.
Звеното ще оказва методическа помощ на съответните органи при изпълнение на техните правомощия, ще извършва координация и обмен на информация с Централната избирателна комисия, с областните междуведомствени звена в страната, както и анализ на получената информация от дежурните звена в Прокуратурата на република България, МВР и ДАНС.
Междуведомственото звено следва да действа от деня на откриване на предизборната кампания и да приключи своята работа 30 дни след официалното обявяване от ЦИК на окончателните изборни резултати, допълват от прокуратурата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:002 Коментара
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00
Доц. Йосиф Аврамов: Има много скъпи монети, откривани по нашите земи
Дата: 10/05, 23:50