кадър bTV
редактор Веселин Златков
Моля се зимата да е студена, за да разберем, че не можем без ТЕЦ-ове, това призна в “Лице в лице” по bTV депутатът от БСП и бивш енергиен министър Драгомир Стойнев. “Когато стане тъмно и няма слънце, и фотоволтаиците не работят, ще ни трябват базовите мощности”, обясни Стойнев. Той заяви също, че България ще изпадне в сериозна енергийна криза, защото и съседните страни няма да имат енергия, която да ни продадат.
Стойнев също така заяви, че териториалните планове, които станаха повод за протестите на миньори и енергетици, не са изготвени от правителството и от министерствата, а от консултантски фирми. Според него най-логичното нещо е, първо те да се обсъдят с работодатели и синдикати, което не направено.
Депутатът от БСП заяви, че се прави опит да се срине българската енергетика, за да се усвоят пари от ЕС. Той също така заяви, че започват протести и във ВМЗ “Сопот”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Черно море победи Ботев (Пд) във Варна, прекъснаха мача
Дата: 09/05, 18:40
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 18:30
Внасят законопроект за овладяването на цените на земеделската продукция
Дата: 09/05, 18:19
Людмила Елкова: Бюджетният дефицит на България се задълбочава
Дата: 09/05, 18:10