Манолов, КТ “Подкрепа”: Миньорите няма да се откажат


04/10/2023, 08:32

кадри Нова телевизия 

редактор Веселин Златков

Моята прогноза е, че миньорите няма да се откажат от блокадата, това заяви по Нова телевизия президентът на КТ “Подкрепа” Димитър Манолов. Той коментира, че според него подписаното след дълги преговори споразумение, трябва да се нарича “полуспоразумение”.

Манолов разказа също, че е предложил друг подход към преговорите, но той не е възприет, по думите му “защото някои хора много бързаха да си тръгнат със споразумение”. Той е предложил срещата да се прекрати, да се говори на място с миньорите и после да се възобновят разговорите.

Манолов разясни, че след преговорите ТЕЦ “Марица Изток” 2, която прави енергийния баланс е определена като част от критичната инфраструктури. “Ако спрат въглищните централи, ще останем без ток. Фотоволтаикът спира да работи в 6 часа вечерта”, заяви президентът на КТ “Подкрепа”, който подчерта, че не е “въглищен талибан”.

Манолов и водещият Виктор Николаев проведоха интересен диалог в ефир.

“В Германия демонтират ветрогенератори, за да копаят въглища”, заяви синдикалният лидер.

“Това дали не е фейк?”, поита Николаев.

“Дори и да приемем, че е фейк, в Германия отварят въглищните централи”, заяви Димитър Манолов. Той отвърна и на сравненията между проблемите с въглищните централи и “Кремиковци”. Според президента на КТ “Подкрепа”, комплексът е можело да работи и досега. “Кремиковци” беше бутнат по други причини”, коментира Манолов.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



22 април: Международен ден на Земята
Дата: 22/04, 00:30

Малена Замфирова: "Вярвам на 100%, че ще се оправя! В момента ми липсва моторът ми"
Дата: 22/04, 00:00

Брокери: Цените на жилищата ще растат с около 8%-12% според града
Дата: 21/04, 23:53

Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 23:50

Гръцкото правителство с нов пакет в подкрепа на гражданите
Дата: 21/04, 23:46

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия