ЕК нареди на България: Осигурете евтини жилища за младите


16/10/2023, 12:32

Булфото

Предлагат държавата да осигури евтини жилища за младите. Това е една от мерките за решаване на демографския проблем, посочена от ЕК.

Според Росица Стелиянова, директор Програми и проекти към АИКБ и бивш зам.-министър на труда, това е част от пакет от мерки, насочени към родители и младежи. "Целта е да се осигурят жилища на млади хора, но не в отдалечени региони. Напротив - в по-големите градове, където младите могат да намерят работа. В момента в България има мерки за младите, които не са добре разгърнати. Една от тях е при преместване от едно място в друго да се предоставят 300-400 лева месечно за заплащане на наем, такси за детска градина и интернет. Също и около 600 лв. да пренасяне на покъщнината. За да има устойчива заетост, трябва да има таван на наемите и на кредитирането за младежи", заяви тя, предаде Кросс.

По думите ѝ е възможно инвеститорите в големите градове да отделят апартаменти, които да се продават на млади семейства на преференциални цени, срещу данъчни облекчения.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Движението през граничните преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 07/05, 07:30

Напрежение преди 9 май: Москва предупреждава за евентуални ответни удари по Киев
Дата: 07/05, 07:27

Депутатите в новия парламент започват работа по същество
Дата: 07/05, 07:21

Два руски дрона се разбиха в Латвия
Дата: 07/05, 07:14

Започва изплащането на пенсиите за май
Дата: 07/05, 07:06

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия