Снимка: Петел, архив
Правителството предлага на президента да издаде укази за назначаване на нови посланици на България в шест държави, съобщи след заседанието на Министерския съвет вицепремиерът Мария Габриел.
Предложенията на кабинета са:
За Париж - Радка Балабанова
За Лондон - Тихомир Стойчев
За Киев - Петър Танев
За Сеул - Петър Крайчев
За Джакарта - Таня Димитрова
За Канбера - Енчо Димитров
За назначаването на посланик в Украйна призова лично президентът Володимир Зеленски по време на визитата си у нас през юли. Последният ни посланик в Киев беше Костадин Коджабашев, който беше изтеглен заради войната, а посолството ни беше временно затворено. Коджабашев пък стана зам.-министър, а сега е посланик във Ватикана.
По процедура следва указът да бъде издаден след получаване на съгласието на приемащите държави за направените предложения за посланици.
"Хората, които сме предложили, са дипломати от кариерата, които имат опит. Използвам случая, за да благодаря на президента на Република България за конструктивните дискусии, които и до този момент имахме, с цел спазване на сроковете. И, разбира се, минимизиране на риска от периоди, в които България е без посланик", заяви Мария Габриел.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Иван Тренев: Ботев не е убит от турците, а от Никола Обретенов
Дата: 11/05, 10:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 10:30
Николай Сандев: Ромите са жертви на геноцид - над 1 млн. губят живота си
Дата: 11/05, 10:28